Inzulin perfektně pod kontrolou

Diabetik léčený inzulinem si musí pravidelně sledovat svou hladinu cukru v krvi, zaznamenávat údaje k jednotlivým dávkám inzulinu (množství, datum, čas) a v neposlední řadě musí umět používat své inzulinové pero tak, aby mu dobře sloužilo po dlouhou dobu.

Pro pacienty, kteří mají diabetes dlouho, je aplikace inzulinu někdy již takovou rutinou, že si nepamatují velikost a čas poslední dávky. Také starší diabetici mívají problém se zapamatováním aplikace inzulinu. Komplikované je rovněž dávkování inzulinu u dětí. Proto zejména tito pacienti potřebují praktická řešení. Tím jsou aplikační pera, která vypadají v podstatě stejně jako obyčejná plnící pera nebo propisovací tužky. Běžně jsou k dostání například pera HumaPen Luxura nebo HumaPen Luxura HD s polovičním dávkováním pro děti. Děti ke svému peru mohou získat i vtipné samolepky žabáka Hupíka, které jsou speciálně určené pro vyzdobení inzulinového pera HumaPen Luxura HD.

I v této oblasti jde ale věda dále a na českém trhu se objevila novinka s názvem HumaPen Memoir s elektronickou pamětí. Jedná se o první pero pro podkožní aplikaci inzulinu, které si pamatuje posledních šestnáct dávek. Pero potvrdí datum, čas a množství poslední inzulinové injekce, což představuje inovativní přístup, který pomáhá pacientům lépe zvládnout léčbu cukrovky. Nové pero s pamětí znamená značný pokrok pro diabetické pacienty, kteří žijí hektickým životem a nemají kapacitu si přesně zapamatovat či zaznamenat velikost a čas poslední dávky inzulinu.

„Pero HumaPen Memoir je užitečný pomocník i pro rodiče diabetických dětí. Budou tak mít jistotu kdy a zda vůbec byla jejich dítěti potřebná dávka aplikována. To je totiž problém zejména u školáků, kteří dávkování inzulinu nevěnují dostatečnou pozornost,“ říká JUDr. Václav Letocha ze Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí.

Pokud má pacient k aplikaci inzulinu perem jakékoli otázky a hledá možnosti, kam se obrátit pro odpověď, má k dispozici bezplatnou telefonní DiaLinku 800 112 122, která funguje každý den v týdnu. Řadu užitečných rad a informací naleznou diabetici také na internetových stránkách www.zivotsdiabetem.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *