Hurghada, egyptské letovisko

Na pobřeží Rudého moře se rozkládá moderní, životem pulzující město a významné turistické letovisko Hurghada.

V současnosti je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Egyptě. Nabízí totiž ideální podmínky pro strávení nezapomenutelné dovolené v blízkosti atraktivních podmořských korálových útesů i monumentálních staroegyptských památek.

Hurghada je ideálním místem pro všechny, kdo touží strávit odpočinkovou, ale i aktivní dovolenou u moře. Lokalita totiž disponuje krásnými písčitými plážemi, křišťálově čistou vodou s bohatým podmořským životem, celoročním slunečním svitem a skvělými podmínkami pro nejrůznější vodní sporty. Poloha letoviska na západním pobřeží Rudého moře, jižně od Suezského průplavu, mu zajišťuje příznivé klimatické podmínky umožňující rekreaci po celý rok. V létě teploty málokdy klesají pod 33°C a teplota vody bývá často vyšší než 25°C. Kvůli neustále rostoucímu zájmu o dovolenou v těchto místech, probíhá ještě dnes bouřlivý rozvoj výstavby nových hotelových kapacit. Celkem se zde nachází přes sto hotelů a penzionů a další každým rokem přibývají. Najdete zde hotelové komplexy všech kategorií, od těch typicky egyptských až po 5 hvězdičkové luxusní hotely. Hurghada je připravena vyhovět nárokům i těch nejnáročnějších zákazníků, poskytuje nadstandardní služby a kvalitní servis.

V nedalekém okolí se doporučuje navštívit některý z výletů a to především do hlavního města Egypta Kahiry. Mezi adrenalinové zážitky patří jízda v jeepu či na velbloudech do pouště. Nechybí samozřejmě možnost plavby lodí s možností stravování a ukázky zdejší kultury přímo na lodi. I vaše vybrané hotely by vám měli nabídnout večerní programy, kde je možné sledovat kulturu a zvyky místních obyvatel.

Doporučujeme v Egyptě věnovat zvýšenou pozornost například jedovaté rybě Perutýn, důkladně si mýt ruce a ovoce nebo Vás postihne faraonova pomsta (velice nepříjemné žaludeční obtíže ).

Nezapomeňte na nákupech vždy smlouvat, ochutnejte tradiční egyptské jídlo Fúl.

Nezapomeňte navštívit nejznámější i další pamětihodnosti jak jsou Luxor, Asuán, Údolí králů a samozřeimě pyramidy, kterým vévodí Chufuova pyramida.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *